Teknik Bilgiler

Istanbul Unbound: Environmental Approaches to the City (Bendine Sığmayan İstanbul: Kente Çevresel Yaklaşımlar) konferansının organizasyon komitesi, konuşmacı ve katılımcılara en güvenli ve etkileşimli sanal konferans deneyimini sunmak üzere büyük bir titizlikle çalıştı.

Sonunda Crowdcast ve Discord programlarında karar kıldık. Fiziki bir konferans deneyimine benzetirsek, Crowdcast konferansımızın sahnesi olacak. Açılış konuşmasından kapanışa, tüm konuşmalar burada gerçekleştirilecek. Yine Natura Urbana filmi ve birbuçuk’un video işleri bu mecrada gösterilecek. Konferans kayıtları da Crowdcast üzerinden yapılacak. Crowdcast’a ve Istanbul Unbound’a kaydolmak için lütfen bu bağlantıya tıklayın. Crowdcast’ı kullanmak için herhangi bir şey indirmeniz veya ödemeniz gerekmiyor.

Analojiye devam ederek söylersek, Discord da konferans fuayemiz.. Burası, katılımcıların ve izleyicilerin sosyalleşme, konuşma ve ilişki kurma alanı. Çeşitli yayınevlerinin düzenleyecekleri sanal kitap fuarlarına da yine burada göz atabilirsiniz. Istanbul Unbound’ın Discord kanalına yalnızca davetiyeyle erişim mümkün. Crowdcast üzerinden konferansa kaydınız tamamlandığında, Discord sunucusuna bağlanabilirsiniz.

Discord’u kullanmak için de herhangi bir ücret ödemenize gerek yok ancak uygulamayı indirerek daha iyi bir deneyim elde edebilirsiniz

Crowdcast ve Discord’un her ikisi de mobil cihazlarınızda çalışıyor.

Crowdcast’ı da Discord’u da kullanması çok kolay (evet, Zoom’dan daha kolay!). Yine de işi sağlama almak ve sorunsuz bir konferans deneyimi elde etmek için bu konuda hazırladığımız oryantasyon dokümanını incelemenizi tavsiye ederiz. 

Konferans öncesinde ve sırasındaki her türlü sorunuz için konferans ekibini Discord’da bulabilir ya da istanbul.unbound@iae.org.tr adresine yazabilirsiniz.