54. Kütüphane Haftası

Söyleşi: Teoride ve Pratikte Kütüphane Çağlayan Çevik

Paylaş

28 Mart 2018 / 18:30 Geçmiş Aktivite

Meşhur "Ben cenneti hep bir çeşit kütüphane olarak düşlemişimdir" cümlesiyle başta Borges olmak üzere Alberto Manguel'den Enis Batur'a, Eric Desmazieres'den Selçuk Altun'a, Ahmet Ertuğ'a kadar nice yazar ve sanatçı kütüphaneyi teoride bir cennet mekân, mabet, harikalar diyarı olarak ele alır. Oysa o mekânın kusursuz/eksiksiz inşası asla mümkün olmadığı gibi, hayata geçirilmesi oldukça çetin, deyim yerindeyse sancılı bir süreçtir. Neredeyse bir imkânsıza teşebbüs! Teorideki cennet, pratikte cehennem azabı yaşatabilir... Üstelik her an ve her şekilde. Bir noktadan sonra bu azap keyif verir işi pratiğe dökmeye kalkışana...

Çağlayan Çevik, 54. Kütüphane Haftası kapsamında İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde teorideki ve pratikteki kütüphane üzerine birinci elden tanıklıklarını paylaştığı bir sohbet gerçekleştirecek.

Çağlayan Çevik Hakkında
MSGSÜ Türk Dili ve Edebiyatı bölümünden mezun oldu. Hürriyet Gazetesi'nde kültür sanat muhabiri olarak çalıştı. Aylık sanat gazetesi İstanbul Art News'la beraber yayımlanan IAN Edebiyat'ın yayın yönetmenliğini yaptı. Başta Hürriyet Gazetesi, Radikal Kitap, K24 olmak üzere çeşitli yayınlarda yazı ve röportajlarıyla yer aldı. Kırmızı Kedi Yayınları'nda yayın koordinatörü / editör olarak kitapla yakın temasını sürdürüyor.
 
Etkinlik broşürüne göz atmak için tıklayınız.
 

Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon alınmamaktadır.