Konferans

“Nereden geldik nereye gidiyoruz - 22. Yüzyıldan türümüze bakılınca”
Gündüz Vassaf

Paylaş

28 Ocak 2014 / 18:30 Geçmiş Aktivite

“Robert Kolej Konuşmaları” dizisinin Ocak ayı programında Nükhet Sirman ve Gündüz Vassaf konuk olarak yer alıyor.

Robert Kolej, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü işbirliğiyle Aralık 2013 – Mayıs 2014 döneminde “Robert Kolej Konuşmaları” adlı bir dizi etkinlikle 150. yaşını kutluyor.

150 yıllık hayatında her zaman eğitimde öncü okullardan biri olmuş; sadece Türkiye’de değil, dünyada da saygın bir okul olan Robert Kolej, gelecek için de “öğrenmeye devam” teması etrafında birleşiyor.

Gündüz Vassaf
Gündüz Vassaf George Washington Üniversitesi’nde psikoloji eğitimi gördü. Radyo spikerliğinden akıl hastanesi gardiyanlığına kadar çeşitli işlerde çalıştı. Hacettepe Üniversitesi’nden aynı dalda doktorasını alan Vassaf, uzun bir süre Ankara Üniversitesi Mediko-Sosyal Merkezi’nde öğrencilere psikolojik danışmanlık yaptı. Uluslararası Psikologlar Konseyi yönetim kurulu üyeliğine de seçilen Gündüz Vassaf, 12 Eylül askeri darbesinden sonra öğretim üyeliği yaptığı Boğaziçi Üniversitesi’nden istifa etti. Türkiye’de Psikologlar Derneği’nin kurucu üyelerinden olmasının yanısıra 12 Eylül’e kadar Uluslararası Af Örgütü’nün İstanbul Şubesi başkanlığında bulundu. O tarihten sonra Kassel, Marburg ve Bremen Üniversiteleri’nde öğretim üyeliği, Kanada McGill Üniversitesi Center for Developing Area Studies’de konuk akademisyen, Amsterdam’da Averroes Stichting’de klinik psikolog, Viyana’da Institute für Höhere Studium ve Avrupa Bilim Vakfı’nda ’da konuk araştırmacı olarak bulundu. Vassaf, kurulduğu günden bu yana Radikal gazetesinde “Uçmakdere” başlığı altında köşe yazıları yazıyor.