58. Kütüphane Haftası

Evde Kitaplık Düzenleme

Paylaş

31 Mart 2022 / 19.30 - 20.30 Geçmiş Aktivite

Kullanışlı ve düzenli bir kitaplık nasıl oluşturulur? Bazen boyuna, bazen yayınevine, bazen de yazarına göre kitaplarımızı dizeriz. Peki bu yöntemler bizi bu karmaşıklıktan kurtarabiliyor mu? Yoksa işin içinden çıkılamaz bir hal aldığında bütün kitaplarımızı yığınlar halinde bir kenara mı kaldırıyoruz? 

İstanbul Araştırmaları Enstitüsü 58. Kütüphane Haftası kapsamında Pera Öğrenme iş birliğiyle kitaplık düzenleme atölyesi sunuyor. Bu atölyede kütüphanelerde kitapların üzerinde gördüğümüz etiketlerin nereden geldiği, neler ifade ettiği hakkında sohbet ediyor, kütüphanecilik tarihi hakkında bilgi edinme fırsatı buluyoruz. Kütüphane ve sınıflama kavramı ile sınıflama uygulaması hakkında bilgi edindikten sonra kitaplıklarımızı daha kullanılabilir ve renkli hale getirmenin uygulamasını yapıyoruz.

Malzemeler

Evdeki Kitaplar
Renkli Etiketler
Şeffaf Bant / Koruyucu Özel Bant
Beyaz kitap etiketi / A4 Kağıt

Eğitmen: Furkan Sevim
Yaş: 18 yaş ve üzeri herkes
Süre: 60 dakika
Kontenjan: 30 kişi

Pera Müzesi Öğrenme Programları iş birliğiyle Zoom Meeting uygulaması üzerinden gerçekleşecek etkinlikte, rehber eşliğinde yapılan çevrimiçi sergi turundan sonra, sergiye yönelik atölye çalışması yapılacaktır.

Katılımcıları görmek ve kişiye özgü yönergeler verebilmek amacıyla kameranızın ve mikrofonunuzun açık olması gerekmektedir. Kayıt olan her katılımcı bunu kabul etmiş sayılır.

Etkinlik ücretsizdir, rezervasyon gerekmektedir.

Detaylı bilgi: ogrenme@peramuzesi.org.tr

Kontenjanımız dolmuştur, ilginize teşekkür ederiz.