Konferans

"Bir Yazar İki Kişi: Türkiye gibi yazmak"
Kerem Deren

Paylaş

25 Mart 2014 / 19:00 Geçmiş Aktivite

“Robert Kolej Konuşmaları” dizisi kapsamında 25 Mart Salı günü Kerem Deren konuk olarak yer alıyor.

Robert Kolej, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü işbirliğiyle Aralık 2013 – Mayıs 2014 döneminde “Robert Kolej Konuşmaları” adlı bir dizi etkinlikle 150. yaşını kutluyor.

“Ezel” gibi çok sayıda TV dizisinin senaristi ve yakın dönemde vizyona girmiş olan “Bi Küçük Eylül Hikayesi”nin hem senaristi hem de yönetmeni olan birçok ödül almış Kerem Deren 25 Mart Salı akşamı “Robert Kolej Konuşmaları” kapsamında Deren, yaratım sürecinde yaşadıklarını dinleyicileriyle paylaşacak.

150 yıllık hayatında her zaman eğitimde öncü okullardan biri olmuş; sadece Türkiye’de değil, dünyada da saygın bir okul olan Robert Kolej, gelecek için de “öğrenmeye devam” teması etrafında birleşiyor. “Robert Kolej Konuşmaları” etkinlik dizisinde konusunda uzman mezunlar Aralık 2013 – Mayıs 2014 döneminde ayda iki kez Pera Müzesi’nde dinleyicilerle buluşuyor. İstanbul’daki en köklü ve saygın eğitim kurumlarından biri olan Robert Kolej’in 150. kuruluş yıldönümü nedeniyle, İstanbul Araştırmaları Enstitüsü ve Robert Kolej işbirliğiyle hazırlanan Bir Geleneğin Anatomisi: Robert Kolej’in 150 yılı sergisi 15 Mayıs – 31 Ağustos 2013 tarihleri arasında İstanbul Araştırmaları Enstitüsü’nde sergilendi.