53. Kütüphane Haftası

BiblioPera Kütüphaneleri Turu

Paylaş

30 Mart 2017 / 09:15 - 18:00 Geçmiş Aktivite

53. Kütüphane Haftası kapsamında, BiblioPera kütüphaneleri turuna davetlisiniz!

Güzergâh: Taksim - Karaköy.

Profesyonel rehber ve tarihçi Saadet Özen eşliğinde, BiblioPera: Beyoğlu Araştırma Merkezleri Ağı'nın üye kütüphanelerine uğrayarak Beyoğlu'nu geziyoruz.

BiblioPera: Beyoğlu Araştırma Merkezleri Ağı, İstanbul Beyoğlu'nda 9 uluslararası araştırma merkezinin iş birliği projesi. BiblioPera kütüphaneleri turu kapsamında İstanbul Araştırmaları Enstitüsü, Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi, SALT Araştırma, Alman Arkeoloji Enstitüsü, Hollanda Araştırma Enstitüsü, Fransız Anadolu Araştırmaları Enstitüsü, Orient-Institut Istanbul, İsveç Araştırma Enstitüsü ve Yunanistan Başkonsolosluğu Sismanoglio Megaro profesyonel bir tur rehberi eşliğinde geziyoruz. Tur esnasında bir yandan Pera bölgesinin tarihi ele alınırken bir yandan da her kurumun kütüphanecisi katılımcıların sorularını yanıtlayacak.

Etkinlik tüm gün sürecektir. Tüm kütüphaneci ve Bilgi ve Belge Yönetimi öğrencilerine açık ve ücretsizdir. Kayıt zorunludur ve katılımcı sayısı sınırlıdır. Katılımı kesinleşen kişilere eposta yoluyla haber verilecektir.

Kayıt yaptırmak için tıklayın!